Loading...
Hakev Hacı Şaban Efendi Vakfı M.Akif Mah. Kuran Kursu Cad. No:87 Sultanbeyli / İSTANBUL
Pazartesi - Cuma : 09.00 AM - 09.00 PM
0 (216) 498 94 00

Aşevi

Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle İstanbul Sultanbeyli’de faaliyete gerçirdiğimiz ‘AŞEVİ’ projesiyle binlerce yardıma muhtaç kimsenin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Ve kimsesizlerin kimsesi oluyoruz. Günlük 35 TL ile siz de bir kişiye yemek ikram edebilirsiniz.

Yetim

Yetimlerimiz Yalnız Değil; savaş, doğal afet, kaza ve hastalık gibi değişik sebeplerle babasını kaybetmiş, kendisine sahip çıkacak yakını bulunmayan, bulunsa dahi yardıma ihtiyacı olan çocuklara destek olma kapsamında vakfımız faaliyetlerine devam etmektedir. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) de “Ben ve yetimi himaye eden kimse cennette beraberiz” buyurarak yetime yardım edilmesi, kol-kanat gerilmesinin önemini ifade ediyor.

Kumanya

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Consequatur adipisci ipsam est necessitatibus, provident eligendi nihil accusamus harum in alias illo obcaecati optio officia possimus, sed quisquam commodi pariatur numquam.

Su Kuyusu

Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz.

Kurban

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızın vekaletini alarak kesimlerini yapıyoruz. Bağışlamış olduğunuz Adak, Akika ve Şükür kurbanları ile binlerce kişiye yemek dağıtımı yaptığımız AŞEVİnde yetim, mazlum, mağdur, yoksul ve yardıma muhtaç kimselerin sofralarını bereketlendirerek onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz.

Eğitim

Çocuk büyüten herkes eğitimin her aşamasındaki zorluğu iyi bilir. Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarını farklı bir kentte okutmaları yüksek meblağlara ulaşabiliyor. Ülkemizde maalesef her yıl binlerce çocuk maddi zorluklardan dolayı eğitimine ara vermek zorunda kalıyor. Bu çocuklarımızın eğitimleri için tek çare burs veren hayırseverler oluyor. İhtiyaç sahibi öğrencilere sizin de desteğinizle burs imkanı sağlıyoruz.

Sadaka vermekte acele edin. Çünkü belâ, sadakanın önüne geçemez.(Heysemî, Mecmau'z-Zevâid, III, 110)

Gönüllü Olmak İstiyorum

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi veya yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak, bir toplumsal girişime ya da bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesindeki etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanır.

Gönüllüler; bilgi, deneyim, enerji, hoşgörü, paylaşımcılık, iyi beşerî ilişkiler, profesyonel yaklaşım, sorumluluk üstlenme gibi niteliklere sahip olabileceği gibi, bu nitelikleri taşımadığı halde toplum için bir şey yapmak isteyen bireyler de olabilir. Bir gönüllünün taşıması gereken ilk ve vazgeçilmez nitelik samimi olarak “gönüllü” olmasıdır.

Gönüllülük bireye haz ve manevi zenginleşme, özgüven gelişimi, ekip çalışması becerilerinde artış ile toplumsal konumun gelişmesi, yeni çevre ve arkadaşlıklar ve yeni ilgi alanları bulma konularında katkı sağlar.

Vakıf Gönüllüsü Ne demektir? Bilgi, beceri ve yeteneğini, imkan ve zamanını ortaya koyarak çalışma alanı konusunda maddi kazanç beklemeyen ve herhangi bir çıkar sağlama amacı olmayan, kendi özgür iradesi ile Vakfımız misyonu çerçevesinde, düzenli olarak ve/veya belirli bir zaman diliminde HAKEV (Hacı Şaban Efendi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma) Vakfı yararına gönüllü faaliyetlere katılan kişilerdir.

Faaliyetlerimiz

Aşevimiz

Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle İstanbul Sultanbeyli’de faaliyete gerçirdiğimiz ‘AŞEVİ’ projesiyle binlerce yardıma muhtaç kimsenin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Ve kimsesizlerin kimsesi oluyoruz. Günlük 35 TL ile siz de bir kişiye yemek ikram edebilirsiniz....

Daha Fazla Görüntüle

Kumanya

Yapacağınız bağışlarla beraber yardıma muhtaç kimselere yardımları ulaştırmaktayız. Açlıkla mücadele eden binlerce insanın bulunduğu bu dünyada imkanı olan her insanın yardımda bulunması bu insanlara umut ışığı olmaktadır. Yapılan her bağış yardıma muhtaç insanların karınlarının doymasına vesile olu...

Daha Fazla Görüntüle

Su Kuyusu

Sa’d b. Ubâde’nin annesi vefat etmişti ve Rasûlullah (S.A.V)’a gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Annem öldü onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah (S.A.V) da: “Evet” buyurdu.  Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasûlullah (S.A.V): “İnsan ve hayvanların su ...

Daha Fazla Görüntüle

5000

İlim Talebesi

1250

Aşevi(Günlük)

775

Ekmek(Günlük)

3000

Kumanya Kolisi

600

Giyim Yardımı

1500

Sosyal Yardım